Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się eksploatują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów odmiana płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar