Jumat, 22 April 2016

Mało elementów wyraźnie nie podkreśli projektu trawnika lub kwiatów jak małe żywe plot.

Bardzo wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, zasną w razie potrzeby przesłania pobliskie domy i ulice. Aby stworzyć taki plot rośliny zasadzamy naokoło granic posiadłości. Jeżeli mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która przy okazji daje orzeszki. Gdy wolimy by nasze roślinne ogrodzenie było niezmiernie postawne a przy okazji wąskie to w cieniu powinno się je ukształtować z limaku powszechnego, grabu pospolitego bądź klonu. Pamiętajmy jednak, że w momencie gdy rośliny nas przewyższa, ich przycinanie może być dosyć utrudnione.

Nic właściwie nie podkreśli krawędzi trawnika ewentualnie rabaty jak niskie żywe plot.


W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawnik, jak i kwiaty nie zawsze chcą dobrze wzrastać w określonych miejscach, niewielkie krzewy potrafią utrzymać zielone bogactwo w wyznaczonym miejscu czy tez zastawią gołe place gleby. Poprawnie uformowany miniaturowy żywopłot sam zresztą wystarczy za ozdobę ogrodu. Na zielone ploty Poznań przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę jedynie ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych kącikach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je małe jabłuszka, które wolno wykorzystać na konfitury.

Niewysokie ewentualnie postawne roślinne ogrodzenia wolno uzyskać z drzew szpilkowych.

Na nieszczęście, krzewy z tej grupy są znacznie bardziej kosztowne aniżeli rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta a także trzeba go redukować, jakkolwiek jego klasę Fastigiata Robusta jest dozwolone pościć pojedynczo.Będzie migiem dojrzewał natomiast zachowa kolumnowy zarys.


Jeśliby wasz zakamarek jest nader ciemny, wskazane jest aby roślinny częstokół rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektórego z cienioznośnych modeli maja przemiany o złotawych ewentualnie pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne odcienie są w największym stopniu przemawiającego w słońcu, tymczasem nawet w chłodu listowie zostają wcale jasne, jakby oświetlone promieniami.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar